Kaip atpažinti impotenciją?

piepryna artykuł

Erekcijos sutrikimų pasitaiko kas trečiam vyrui Europoje. Erekcijos nebuvimas ir susilpnėjęs libido ne visada reiškia impotenciją. Pasitikrinkite, kaip atpažinti impotenciją ir kada būtina pradėti ją gydyti.

Impotencija ištinka vyrus, kurie ilgą laiką patiria erekcijos sutrikimų. Nuolatinis negalėjimas atlikti lytinę sueitį (trunkantis 2–3 savaites) – pirmasis rimtų sutrikimų simptomas. Nors impotencija asocijuojama daugiausia su vyresnio amžiaus vyrais, tyrimai rodo, kad jauniausiems pacientams yra vos... 18 metų. Kaip apsisaugoti ir neprarasti vyriškumo?

Geriau vengti nei gydyti

Impotencijai priskiriamų negalavimų grupė niekada nepasireiškia staiga. Pradžioje pastebima, kad erekcija būna nevisavertė, kyla sunkumų pasiekti erekciją ar dažnai neįvyksta ejakuliacija. Tokių simptomų negalima nepaisyti – statistiniai duomenys rodo, kad 41 proc. negydomų erekcijos sutrikimų virsta impotencija! Jeigu pastebi, kad suprastėjo potencija, susilpnėjo libido ir sumažėjo lytinis pajėgumas, laikas pasirūpinti savo vyriškumu.

Nepatogių negalavimų priežastys

Erekcijos sutrikimų priežastis specialistai skirsto į dvi pagrindines grupes:

- fizinės kilmės (pvz., kraujotakos ligos
- psichinės kilmės

Dažnai nepasitenkinimą lytiniu gyvenimu sukelia stresas ir depresija. Tokiu atveju gali prireikti apsilankyti pas psichologą ar seksologą. Psichinės kilmės erekcijos sutrikimai vis dažniau pasitaiko jauniems žmonėms, kurie nuolat skuba ir lovoje kaunasi dėl „alfa“ patino vietos. Baimė, kad nepatenkinsiu partnerės, nesusidorosiu su vyro vaidmeniu, dažnai sukausto ir gali sukelti rimtų erekcijos sutrikimų.

Potencijos problemų priežastis gali būti ir prasta organizmo sveikatos būklė. Padidėjęs kraujospūdis, kraujotakos ligos ar diabetas gali vyro lytinį pajėgumą susilpninti net 80 proc.

Kaip susigrąžinti vyriškumą?

Potencijos gydymas – sutrikimų priežastis ir individualius vyro polinkius atitinkantis procesas. Kai kuriais atvejais būtinas specializuotas gydymas hormonais testosterono kiekiui subalansuoti. Jeigu erekcijos sutrikimų kilmė yra psichinė, verta apsilankyti pas seksologą, kuris pritaikys individualią terapiją ir padės susigrąžinti sekso teikiamą džiaugsmą.

Rinkoje yra daug vaistų nuo potencijos, kurie sugrąžina stiprią ir ilgą erekciją. Preparatai nuo potencijos sutrikimų su ženšeniu ir L-argininu padeda veiksmingai atsikratyti negalavimų ir atgauti prarastą lytinį pajėgumą.

5 būdai, kaip įveikti priešlaikinę ejakuliaciją

Pernelyg greitai pasibaigę meilės žaidimai gali rimtai atgrasyti nuo kitų sueičių. Būna sudėtinga valdyti savo kūną, bet yra būdų, kurie padeda prailginti vyro pajėgumą lovoje. Kaip tai daroma?


1. Pratimai

Ejakuliacijos kontrolės būdų galima išmokti. Tinkami pratimai (savarankiškai ar su partnere) gali duoti puikių rezultatų, jeigu daromi reguliariai. Jeigu jauti, kad artėji prie finišo, nutrauk sueitį ir palauk, kol nuslūgs susijaudinimas. Leisk išsilieti tik po kelių tokių bandymų. Jau po kelių pratimų dienų imsi geriau kontroliuoti savo reakcijas.


2. Sueities trukmės ilginimo preparatai


Rinkoje galima rasti daug preparatų, padedančių pailginti erekcijos trukmę. Potenciją skatinantys preparatai pailgina laiką, kurį kraujas lieka varpos akytkūniuose, todėl erekcija trunka ilgiau, o ejakuliacija įvyksta vėliau. Šios rūšies preparatų privalumas yra tai, kad jie veikia nedelsiant ir yra lengvai prieinami – nereikia net konsultuotis su gydytoju.


3. Doros mintys


Orgazmas kyla smegenyse, todėl dėmesio nukreipimas nuo intymių aplinkybių padeda atidėti malonią pabaigą. Vyrus valdo akys, todėl kartai užtenka nukreipti akis nuo seksualios partnerės, kad susijaudinimas nuslūgtų. Kraštutiniais atvejais galima galvoti apie visiškai su seksu nesusijusius dalykus. Tik būk atsargus, kad netruktų tai per ilgai!


4. Pozos keitimas


Jeigu kyla problemų dėl priešlaikinės ejakuliacijos, rinkis pozas, kurias padeda pratęsti sueitį. Kuriam laikui atsisakyk pozų, kai moterys būna aktyvi. Tokiais atvejais negali kontroliuoti sueities tempo. Rinkis klasikines pozas, kai nematai viso partnerės kūno – mažiau impulsų (ir regimųjų) padės ilgiau žaisti meilės žaidimus.


5. Kėgelio raumenų lavinimas5. Kėgelio raumenų lavinimas


Tinkamas gaktos raumenų tempimas labai lemia lytinio gyvenimo kokybę. Reguliarus šios kūno dalies lavinimas padeda geriau kontroliuoti ejakuliaciją ar net išmokti patirti orgazmą be ejakuliacijos. Kėgelio raumenims sutvirtinti 2–3 kartus sustabdyk šlapimo srovę kiekvieną kartą lankantis tualete. Sąmoningas svarbiausių raumenų tempimas padės perimti varpos kontrolę jau po kelių pratimų dienų.

Mityba, kad potencija būtų puiki


Erekcijos problemų galima išvengti net perkopus per 40 – užtenka sveikai gyventi ir pasirūpinti tinkama mityba. Maistas, papildytas vertingais mikroelementais ir vitaminais, padės džiaugtis puikiu lytiniu pajėgumu bet kokiame amžiuje.


Kiekvienam vyrui gali suprastėti potencija. Laikinus negalavimus gali lemti stresas ar netinkama mityba. Taigi verta įsisąmoninti, kokie produktai padeda stiprinti potenciją ir įtraukti juos į kasdienį valgiaraštį.

Labiau vertink natūralius produktus


Kuo Tavo mityboje mažiau perdirbtų produktų, tuo geresnis Tavo lytinis gyvenimas. Kiaušiniai, paukštiena ir pieno produktai skatina spermatogenezės procesą ir lemia sėklos kiekį ir kokybę. Jeigu nori džiaugtis tvirta ir patikima erekcija, kuo dažniau valgyk liesą mėsą, sūrius, kefyrą ir jogurtus. Puikiai potencijai pasiekti labai praverčia žalios daržovės – įvairiausios salotos, brokoliai, petražolės ar kalendros.


Vitaminai ir mineralai


Gerą lytinę formą palaiko omega 3 riebalų rūgštys, kurių daugiausia yra žuvyse, pvz., rūkytose skumbrėse, upėtakiuose ar silkėse. Taip pat reikėtų pasirūpinti, kad Tavo valgiaraštyje atsirastų produktų, kuriuose gausu A, E ir D vitaminų. Taigi riekėtų valgyti riešutus, migdolus, pomidorus, morkas, paprikas, fermentinius sūrius ir kepenis. Tinkamai vertingų vitaminų kiekis padės pasiekti stiprią erekciją net perkopus 40 gyvenimo metus.


Vengti angliavandenių


Mityba galima ir stiprinti potenciją ir vaisingumą, ir aiškiai susilpninti. Jeigu rūpi puikus lytinis pajėgumas, reikėtų vengti sočiųjų riebalų rūgščių ir vadinamųjų transriebalų. Jų yra greitajame maiste, saldumynuose, batonėliuose, vafliuose, riebiame piene, šoninėje ar taukuose. Sočiosios riebalų rūgštys didina cholesterolio kiekį ir neigiamai veikia visą organizmo kraujotaką. Trikdo laisvą kraujo tekėjimą kraujagyslėmis, todėl tiesiogiai blogina potenciją ir silpnina erekciją.


Afrodiziakai daro stebuklus


Yra maisto produktų, kurie nuo amžių vartojami kaip natūralūs afrodiziakai. Didina kraujospūdį, stiprina sekso norą ir skatina libido. Jeigu planuojate vakarienę su pusryčiais, verta nepamiršti aitriųjų pipirų – aštrūs patiekalai šildo, greitina kraujotaką ir skatina apetitą (ne tik valgyti). Natūralus afrodiziakas yra ir jūros gerybės, ypač austrės, turtingos cinko, kuris gausina testosteroną. Kartu su atpalaiduojančio ir šiek tiek kraują skystinančio vyno taure galima tikėtis aistringų akimirkų ir jokių erekcijos problemų.